Łaty, kantówki, legary

  O produkcie

  Oferowane przez nas łaty, kantówki i legary są suszone do 16% (+/- 2%) co daje możliwość zastosowania ich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Bardzo dobra jakość strugania zapewnia jednolity wymiar na całej długości.
  Legary z modrzewia syberyjskiego odpornego na działanie warunków atmosferycznych doskonale nadają się do budowy tarasów z tego samego gatunku, zapewniając trwałość użytkowania na długie lata.

  Certyfikaty

  Deklaracja własności użytkowych z punktu widzenia klienta jest najważniejszym certyfikatem. Określa ona konkretne parametry produktów wedle konkretnych norm, które mają znaczenie ze względu na przeznaczenie. Certyfikacja świadczy o spełnieniu norm konstrukcyjnych, higienicznych lub obydwóch razem.

  Są to certyfikaty równorzędne. Określają kontrolę pochodzenia produktu oraz kontrolę łańcucha dostaw. Dla nabywcy detalicznego znaczy to, że firma pozyskuje drewno z plantacji, które są zarejestrowane, nie prowadzą rabunkowej gospodarki leśnej, a wszelkie firmy, które biorą udział w łańcuchu dostaw działają legalnie, wedle przepisów.

  Certyfikat jakości strugania przyznawany firmom, których proces spełnia normy stawiane przez organizację  „Association of the European Planing Mill Industry” z siedzibą w Wiedniu, spełniając przy tym najwyższe normy sortowania w Europie.

  Rodzaje

  PROFIL „GEHOB”

  Wymiar [mm] GatunekJakośćPakowanie
  25x45świerkLA/STA12 szt
  45x45świerkLA/STA6 szt
  45x75świerkLA/STA4 szt

  PROFIL „A4R4”

  Wymiar [mm] GatunekJakośćPakowanie
  45x70modrzew syberyjskiA/B-VEH4 szt

  PROFIL „A4B5”

  Wymiar [mm] GatunekJakośćPakowanie
  90x90świerkA/B-VEH2 szt
  70x70świerkA/B-VEH2 szt