Deski elewacyjne

  O produkcie

  Całe elewacje budynków lub jej fragmenty od lat wykonywane są z drewna. Decydują o tym doskonałe walory dekoracyjne i termoizolacyjne drewna. Elewacje drewniane przeżywają swój renesans, a budynki nią pokryte nie tylko wyróżniają się na tle innych, ale doskonale komponują z otoczeniem.
  Profile zastosowane dla desek elewacyjnych uwzględniają występowanie trudnych warunków atmosferycznych. Przedłużone pióra i odpowiednio głębsze wpusty zabezpieczają przed dostępem wilgoci.
  Drewno idealnie współgra z innymi materiałami budowlanymi. Wbrew utartym przekonaniom, że drewno jest mniej wytrzymałe od innych materiałów przeznaczonych na elewacje i może ulec biodegradacji deski elewacyjne odpowiednio zaimpregnowane odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością sięgającą kilkudziesięciu lat. Niektóre oferowane przez nas profile jak np. profil D-ścienny przez swój zaokrąglony kształt nadają ścianie masywny wygląd tak, jakby była wykonana z litych belek drewnianych.

  Certyfikaty

  Deklaracja własności użytkowych z punktu widzenia klienta jest najważniejszym certyfikatem. Określa ona konkretne parametry produktów wedle konkretnych norm, które mają znaczenie ze względu na przeznaczenie. Certyfikacja świadczy o spełnieniu norm konstrukcyjnych, higienicznych lub obydwóch razem.

  Są to certyfikaty równorzędne. Określają kontrolę pochodzenia produktu oraz kontrolę łańcucha dostaw. Dla nabywcy detalicznego znaczy to, że firma pozyskuje drewno z plantacji, które są zarejestrowane, nie prowadzą rabunkowej gospodarki leśnej, a wszelkie firmy, które biorą udział w łańcuchu dostaw działają legalnie, wedle przepisów.

  Certyfikat jakości strugania przyznawany firmom, których proces spełnia normy stawiane przez organizację  „Association of the European Planing Mill Industry” z siedzibą w Wiedniu, spełniając przy tym najwyższe normy sortowania w Europie.

  Rodzaje

  PROFIL „BUDMAX EXTRA”

  Wymiar [mm] Po złożeniu [mm]GatunekJakośćPakowanie
  19x146125świerkA/B-VEH5 szt

  PROFIL „FASADA”

  Wymiar [mm] Po złożeniu [mm]GatunekJakośćPakowanie
  19x189175świerkA/B-VEH4 szt

  PROFIL „D” ścienny

  Wymiar [mm] Po złożeniu [mm]GatunekJakośćPakowanie
  24x146133świerkA/B-VEH4 szt